تکنولوژی هک و امنیت

آشنایی با 15 مورد از بزرگترین نقض اطلاعات قرن 21

نقض داده ها که بر میلیون ها کاربر تأثیر می گذارد بسیار شایع است. در اینجا برخی از بزرگترین ، بدترین نقض ها بصورت خلاصه آورده شده است.

به گزارش مجله خبری BlackNews.Ir به نقل از وب سایت CSOONLINE.com  , چندی پیش ، تخلف دسترسی به اطلاعات چند میلیون نفر خبر بزرگی بود. اما  اکنون ، تخلفاتی که صدها میلیون یا حتی میلیاردها نفر را تحت تأثیر قرار می دهد بسیار شایع است. حدود 3.5 میلیارد نفر فقط در 15 مورد از بزرگترین نقضهای این قرن اطلاعات شخصی شان به سرفت رفت. کوچکترین حادثه در این لیست شامل اطلاعات مربوط به 134 میلیون نفر است.

لیست 15 مورد از بزرگترین نقض اطلاعات قرن 21 بر اساس مواردی چون تعداد افرادی که اطلاعات آنها به سرقت رفته است تهیه شده است. ما همچنین بین حوادثی که داده ها به دلیل سو نیت به سرقت رفته اند و مواردی که سازمانی ناخواسته داده ها را بدون محافظت و در معرض دید قرار داده است ، تمایز قائل شده ایم. به عنوان مثال ، توییتر رمزهای ورود 330 میلیون کاربر خود را در یک گزارش ثبت بدون پوشش گذاشت ، اما هیچ مدرکی مبنی بر سو استفاده وجود نداشت. بنابراین ، توییتر این لیست را ایجاد نکرده است.

لیست بر اساس حروف الفبا و همچنین توسط چه کسی و یا کسانی صورت گرفته و واکنش شرکت ها چه بوده مرتب گردیده است.

بزرگترین نقض داده ها

 1. Adobe
 2. Adult Friend Finder
 3. Canva
 4. Dubsmash
 5. eBay
 6. Equifax
 7. Heartland Payment Systems
 8. LinkedIn
 9. Marriott International
 10. My Fitness Pal
 11. MySpace
 12. NetEase
 13. Sina Weibo
 14. Yahoo
 15. Zynga

Adobe

تاریخ : اکتبر 2013

اثر : 153 میلیون کاربر

جزئیات : همانطور که در اوایل اکتبر سال 2013 توسط برایان کربس ، وبلاگ نویس امنیتی گزارش شده بود ، در ابتدا ادوبی گزارش داد که هکرها تقریباً 3 میلیون کارت اعتباری رمزگذاری شده مشتری را به سرقت برده اند ، همچنین به داده های ورود به سیستم برای تعداد نامشخصی از کابران.

 

محمدرضا احمدی منش

عاشق فناوری و تکنولوژی
مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *