هک و امنیت

مهمترین تکنیکهای حملات سایبری که اغلب توسط هکرها استفاده می شود!

به گزارش مجله خبری هک و امنیت شبکه BlackNews.Ir : حمله سایبری به طور روزمره رخ می دهد و این می تواند از حمله به غول های فناوری گرفته تا افرادی که مرتکب خطا می شوند و بسیاری از کلاهبرداری هایی که به صورت آنلاین وجود دارد ، باشد.

خوشبختانه ، روشهایی وجود دارد که افراد و گروهها در هر دو انتهای مقیاس می توانند میزان حساسیت خود را به حملات کاهش دهند ، از جمله شبکه های خصوصی مجازی (VPN) و برنامه های نرم افزاری ضد ویروس که بیشترین استفاده را دارند.

با این حال ، برای اطمینان از این که از محافظتی که شایسته آن هستید برخوردار هستید ، مهم است که تحقیق کنید و برخی از بررسی ها را انجام دهید ، تا اطمینان حاصل کنید که سلاح انتخابی شما از شما محافظت کافی می کند – به خصوص اگر هزینه زیادی برای آن پرداخت کرده اید.

با این حساب ، این مقاله برخی از بزرگترین خطرات اینترنت و متداولترین ترین کلاهبرداری هایی را که باید مراقب آنها باشید ، بررسی می کند.

بدافزار مهندسی اجتماعی

بدافزار مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران اینترنت برای اجرای یک برنامه اسب تروا طراحی شده است که از یک منبع ساختگی مبدل به یک وب سایت آشنا است.

وب سایتی که به طور موقت توسط هکرها به خطر افتاده است ، سپس به کاربران می گوید برای دسترسی به آنها باید یک نرم افزار جدید (یا چیزی مشابه آن) را نصب کنند.

این ها واقعاً شارلاتان های اینترنت هستند ، زیرا به نظر می رسد که آنها معمولاً کاری قانونی انجام می دهند ، مانند زمانی که در خصوص امنیت شما هشدار میدهند ، در حالی که اطلاعات شخصی شما را در پس زمینه جمع می کنند.

حملات فیشینگ رمز عبور

بیش از 50 درصد ایمیل های ارسالی روزانه هرزنامه هستند. بسیاری از آنها صرفاً چیزهای ناخواسته معمولی است که سعی در فروش کالایی به ما دارند ، اما برخی از آنها شرورترند – و خود را  برای جلب اطلاعات شخصی ما آشنا جلوه می دهند. این موارد نیز می تواند بسیار متداوم باشد و دریافت چندین مورد از این موارد در هفته معمول است ، بنابراین مراقب باشید.

به عنوان مثال ، ممکن است شما ایمیلی را از طرف بانک شما که بسیار شبیه است دریافت کنید، و ادعا کند که در حساب شما مغایرتی وجود دارد و برای اطلاعات بیشتر باید رمز ورود خود را تایپ کنید. به هر قیمتی این موارد را نادیده بگیرید و اگر در فعالیت حساب خود شک دارید ، به جای آن مستقیماً با بانک خود تماس بگیرید.

رسانه های اجتماعی

در حالی که بدون شک رسانه های اجتماعی فعالیت بزرگی هستند که صدها میلیون نفر در سراسر جهان از آن لذت می برند ، اما کاملاً بدون خطر نیست. آیا تاکنون توسط یک پروفایل عجیب و غریب ، بدون هیچ دوست مشترکی به فیس بوک اضافه شده اید؟ اگر دارید ، همیشه نادیده بگیرید و حذف کنید ، زیرا ما اغلب چیزهای زیادی راجع به خود از طریق رسانه های اجتماعی فاش می کنیم.

علاوه بر این ، هکرهای جاه طلب اغلب بزرگترین شرکتها مانند توییتر و فیس بوک را مورد هدف قرار می دهند ، زیرا آنها می توانند به مقادیر زیادی دسترسی داشته باشند.

 

منبع : Gbhackers.com

محمدرضا احمدی منش

عاشق فناوری و تکنولوژی
مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *